sobota, 13 grudnia 2014

Drzewka, malkontent i Aleksandra

Mam to wątpliwe szczęście mieszkać blisko ulicy. Między domem a ulicą jest niewielki trawnik należący do tzw zieleni miejskiej. Jakoś do tej pory nikt się nim zbytnio nie interesował, ze służb miejskich czyli trzeba było samemu go kosić coby przed chałpą nie zarosło jak w dziczy jakiejś. Niedawno coś zaczęło się dziać...Przyjechało czterech  jegomościów w zielonych gaciach i jeden w gaciach innego koloru.Chyba był jakiś ważniejszy bo tylko się przyglądał. Podjechali pipidówką ze świderkiem i zaczęli nawiercać. Już, już miałam zacząć pomstować że znowu jakiś bajzel będzie tak jak przy wymianie rur , gdy mym oczom ukazał się  traktor, za traktorem przyczepka, na przyczepce drzewka...No i zasadzili mi  przed oknami drzewka. Sztuk dwie. Kilka dni później nasadzenia uzupełnili dokładając kilka rachitycznych krzaczków....No i powinnam się cieszyć, tylko włączył mi się mój odwieczny,wewnętrzny malkontent który wszędzie szuka dziury w całym. Bo drzewka posadzone, a jakże, tyle że centralnie pod przewodem...A bidoka którego posadzili kilka lat temu i się nie przyjął i sterczy taki suchy badylek jakoś nadal nie zabrali. Może liczą że w towarzystwie swoich przestanie się wstydzić i puści pędy na wiosnę... 


W międzyczasie powstała serwetka ale coś malkontent kręci nosem, coś mu się nie widzi bo jakoś w gazetce ładniej wyglądała...


A tu już malkontenta posłaliśmy w diabły i poszliśmy z Maćkiem na spacer bo pogoda piękna......troszkę tylko wiała rzekoma Aleksandra...ale lubimy wiatr więc była nam niestraszna.


To w kadrze to mój paluch.


Pozdrawiam wietrznie.

4 komentarze:

  1. Niech malkontent idzie za góry, za lasy bo serwetka bardzo ładna! W gazetce widziałam i wcale tam lepiej nie wyglądała :))
    Obserwacje mnę Twe zaciekawiły odnośnie powiązania stanowiska z kolorem gaci... ciekawe, baardzo ciekawe! ;)) Zdjęcie z paluchem przeurocze, posiadam takowych całą kolekcję... może to nowy styl w foceniu? :))
    Buźka! :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Noo nie wiem. Gazetkowa mi się jakoś bardziej podobała. Prawda jakie to mogą człowieka refleksje najść? Zdjęcia z paluchem lubię, myślę że w niedługim czasie będą hitem, podobnie jak obecne "sweetfocie z rąsi" ;)

    OdpowiedzUsuń